PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Nevíte, koho volit do Senátu? Zajímá Vás, jestli ti/ty, co Vás budou zastupovat, se zastanou Vašich práv? PROUD udělal průzkum postojů k adopcím páry stejného pohlaví.

PROUD se rozhodl v rámci předvolební kampaně do Senátu oslovit téměř všechny kandidáty a kandidátky do jedné třetiny horní komory Parlamentu, které se konají  ve dnech 10.-11. října a 24.-25. října 2014. Ve dnech 11. - 23. září jsme prostřednictví veřejně dostupných emailových adres oslovili 253 kandidujících osob ze všechobvodů. Odpovědělo 68 z nich. V obvodech Praha 9,  Trutnov a Znojmo se nepodařilo získat vyjádření nikoho z kandidujících.

Nike Air Max 270 Pink Pink Hvid Sort Dame AH6789-600

Anketa se skládala ze dvou otázek. Cílem té první bylo zjistit podporu pro novelu zákona o registrovaném partnertství, která by umožnila v rámci registrovaného partnerství osvojení biologického dítěte jednoho z partnerů rodičem druhým, nebiologickým. Otázka druhá následně zjišťovala podporu případného návrhu legalizace adopcí stejnopohlavními páry obecně. Konkrétní znění otázek:

•OTÁZKA 1: Podpořil(a) či  nepodpořil(a) byste v případě svého zvolení novelu Zákona o registrovaném partnerství umožňující osvojení dítěte nebiologickým rodičem v rámci registrovaného páru? Z jakého důvodu ano či ne?

•OTÁZKA 2: Podpořil(a) byste      změnu legislativy, která by přinesla možnost plné adopce dětí registrovanými páry? Proč ano či proč ne?

Shrnutí výsledků ankety:

1.Souhlasné stanovisko k předkládané novele umožňující osvojení dítěte nebiologickým rodičem v rámci registrovaného páru vyjádřilo 46 kandidujících, 5 mělo postoj neutrální/dosud se nerozhodli/nevědí a 17 osob by hlasovalo proti návrhu novely zákona.

2.V případě úplné legalizace adopcí registrovanými páry by pro případný návrh zákona hlasovalo 26 kandidujích, 20 mělo postoj neutrální/dosud se nerozhodli/nevědí a nesouhlasné stanovisko zaujalo 22 z nich.

V přílohách naleznete stanoviska kandidujících, kteří se vyjádřili, k oběma otázkám.

FaLang translation system by Faboba