PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Soud nařídil italskému městu Grosseto v Toskánsku uznat manželství dvou mužů uzavřené v zahraničí. Svazek má být oficiálně zaznamenán do dokumentů úřadů a s párem úředně zacházeno jako s kterýmikoli jinými manželi. Město však svůj boj také nevzdává…

Nike

Italský soud přikázal městu uznat sňatek gay páru, který se sezdal ve Spojených státech. Rozsudek, který se zastává v Itálii nepovoleného stejnopohlavního manželství, je vítán jako první krok k jeho legalizaci. Jak bylo oznámeno minulou středu, soud v toskánském městě Grosseto řekl, že radnice musela zanést manželství do svých záznamů, čímž oboum mužům dala stejná práva jako heterosexuálnímu svazku. “Toto je jedinečný precedens pro naši zemi”, řekl Sergio Lo Giudice, senátor a bývalý prezident významné italské skupiny za práva gayů Arcigay. “Je to poprvé, kdy bylo v Itálii uznáno manželství dvou gayů.”

Úřad státního žalobce v Grossetu v úterý oznámil, že má v úmyslu se odvolat.

Zmiňovaný pár Stefano Bucci, 57 a Stefano Chigiotti, 68 se vzal v New Yorku v roce 2012 a žaloval radnici v Grossetu poté, co odmítla manželství zapsat do svého registru. Soud uznal, že neexistuje žádná právní překážka k tomu, aby bylo zapsáno stejnopohlavní manželství uzavřené v zemi, kde je legální.

"Politici by to měli zaznamenat”, řekl Fabrizio Marrazzo se skupiny za práva gayů Gay Center. "Toto otevírá novou kapitolu pro gay páry v Itálii.” Katolická církev, která má stále významný vliv na italskou politiku, je proti stejnopohlavním manželstvím.

Zdroj: Reuters

FaLang translation system by Faboba