PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

PRO média

K dispozici je fotobanka s LGBT+  tématy pro volné použití v médiích. Jako zdroj prosím uvádějte PROUD nebo www.proud.cz. Odkaz na fotografie v tiskové kvalitě najdete zde

Volně dostupná fotobanka (s uvedením zdroje) s transgedner a gednerově nebinární tematikou nejdete na The Gender Spectrum Collection: Stock Photos Beyond the Binary.

 

Ceny bePROUD se předávaly tradičně v předvečer Mezinárodního dne proti homofobii,a transfobii a bifobii (IDAHOTB), který připadá na 17. 5.
Letošní předávání cen hostila na své rezidenci její Excelence, velvyslankyně Švédska Viktoria Li.
Seskupení nevládních organizací Koalice za manželství / Jsme fér získalo Cenu bePROUD počin roku 2018.
Dva tátové Michal a David Vaníčkovi získali Mediální cenu bePROUD pro rok 2018 za svůj zábavný a zajímavý vlog o rodičovství dcer pocházejících od náhradní matky.
Richard Sehnal (celoživotní přínos) brněnský aktivista a podnikatel, který už v roce 1983 začal pořádat akce pro LGBT lidi v Brně a až do předloňského roku vedl legendární podnik Richard.

Foto: Romík Filip ART pro bePROUD
K dispozici zde: https://drive.google.com/drive/folders/1kVF5pEPNidjgDZAh5i_ZjrVHpQ-Yvolg?usp=sharing

V rezidenci norské velvyslankyně v Praze byly předány ceny bePROUD za rok 2017. Za otevřenost v médiích o svém vztahu s mužem byl oceněn herec Jan Cina. Počinem roku se stala studie “Sešívané rodiny” o vyrůstání teenagerů s lesbickými a gay rodiči. Undergroundová fotografka Libuše Jarcovjáková si odnesla ocenění za celoživotní přínos.

Poprvé v historii registrovaného partnerství v ČR se výrazně snížil rozdíl mezi mužskými a ženskými páry, které do něj vstoupily.

Ve 2. pololetí 2017 uzavřelo registrované partnerství 171 párů, z toho 91 mužských a 80 ženských. Mužské páry mají nyní před ženskými náskok o pouhých 11 párů.

Od července 2006, kdy můžou homosexuálové v ČR uzavřít registrované partnerství, byl vždy znatelně větší zájem ze strany mužských, než ženských párů. Jenom během první euforie do něj vstoupilo 177 mužských a 58 ženských párů. Jednalo se především o páry, které na tuto možnost čekaly desítky let.

Přípravná studie mapující rizika a kroky k řešení sociálního vyloučení dětí, adolescentů a mladých dospělých, kteří vyrůstají v rekonstruovaných rodinách stejnopohlavních párů, či jejichž jeden z rodičů je gay/lesba či transgender osoba.
Petra Kutálková, Magdalena Skřivánková 2017.

Ústavní soud České republiky dnes vydal průlomové rozhodnutí, jímž uznává rodičovství dvou osob stejného pohlaví platné na území cizího státu.

V červnu 2017 firma Lush oslaví třetí narozeniny svého projektu Charity Pot, který podporuje i LGBT+ projekty a organizace.

Doodles, jediný gay pěvecký sbor v České republice, vystoupí 25. června v Ústí nad Labem na podporu Romana Hlaváčka z Chomutova, který je po dětské obrně upoután na vozík.

 

LGBT senioři/seniorky – neviditelná menšina je název výzkumné zprávy o situaci stárnoucích leseb, gayů, bisexuálních a trans lidí v České republice a perspektivách LGBT přátelské zdravotní a sociální péče. Tizková zpráva zde.

 

FaLang translation system by Faboba