PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

S radostí oznamujeme, že jsme získali akreditaci od MPSV na školící kurz pro sociální pracovníky a pracovnice "Úvod do problematiky LGBT osob a sociální práce". A jelikož máme až do března 2016 grant z fondů EHP/Norsko, který obsahuje i realizaci takovýchto seminářů, budeme moct semináře nabízet za velice výhodných podmínek. (Svůj případný zájem vyjádřete do emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..)

Seminář  „Úvod do problematiky LGBT osob a sociální práce“ seznámí účastnice a účastníky se základní terminologií a hlavními tématy, týkající se života LGBT lidí. Mezi hlavní probírané okruhy patří specifické problémy spojené s coming-outem jedince i rodiny, život LGBT lidí z právního pohledu (související legislativa, diskriminace a hate crime a možnosti, jak jim čelit), specifika sociální práce s LGBT lidmi a specifika stejnopohlavního rodičovství.

Odborníci a odbornice z akademické sféry i z praxe budou s účastníky a účastnicemi také některé situace prakticky nacvičovat formou workshopu a práce v malých skupinkách. Seminář je určen pro pracovnice a pracovníky sociální prevence, sociálního poradenství a pracovnice a pracovníky na úřadech.

Doba trvání semináře je  celkem sedm výukových hodin rozdělených do třech bloků:

1. Homosexualita jako téma, proměna rodiny

2. Právní aspekty LGBT rodičovství

3. Specifické otázky v sociální práci s LGBT

 

12087984 977872098942755 5221330756349168649 n

 

 

 

FaLang translation system by Faboba