PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

bePROUD

Slavnostní večer, během kterého jsou předávány ceny za přínos pro rovnoprávnější život LGBT lidí v naší společnosti. Název bePROUD odkazuje k anglickému „buď hrdý/hrdá“. Tímto chce akce upozornit na různorodost a podporovat emancipaci a uznání LGBT lidí v naší společnosti. Akce je inspirována galavečery, které už mnoho let pořádají například americká GLAAD nebo britský Stonewall.

bePROUD se koná 17. května v den Mezinárodního dne proti homofobii a transfobii (IDAHO). V jeho rámci platforma PROUD předává ceny projektům a osobnostem přínosným LGBT komunitě.

Předávání Cen bePROUD od roku 2012 navazuje na udělování cen Colour Planet, které v roce 2008 založil Janis Sidovský. Předchozími držiteli této ceny jsou například zasloužilí aktivisté Jiří Hromada, Ivo Procházka či Marcela Šulcová, dlouholetý ředitel festivalu Mezipatra Aleš Rumpel nebo projekty ArtForLife a Dům světla.

PROUD předává ceny za počin uplynulého roku, který nejvíce zviditelnil LGBT témata nebo pomohl komunitě. Široká nominace na cenu probíhá on-line, aby se do ní měly možnost dostat aktivity regionální, nebo ne tolik veřejně známé, přesto dobré svou kvalitou a přínosem.

Udílí se pět cen:

* Cena bePROUD za celoživotní přínos       
* Cena bePROUD za počin roku
* Cena bePROUD zaměstnavatel/ka roku
* Mediální cena bePROUD

Akce má vlastní webové stránky www.beproud.cz a fb stránky bePROUD

 

naše články k tomuto tématu:

 

FaLang translation system by Faboba